in

رام شهر نام قدیم کدام شهر است؟

رام شهر کجاست؟

همه چیز درباره: رام شهر نام قدیم کدام شهر است؟

رام شهر نام قدیم کدام شهر است؟

برچسب ها: نام  کدام شهر رام شهر بوده است؟, رام شهر نام کجاست؟

این مطلب در بخش “مطالب روز” نوشته شده است و به “رام شهر نام قدیم کدام شهر است؟” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره “رام شهر نام قدیم کجاست؟” هستی؟ پس این مطلبو مطالعه کن و نظرتو در انتها برای ما بنویس.

 نام اهواز بر اساس نام ساکنین بومی این استان و زبان و گویش آن ها یعنی قوم خوزی یا هوزی و زبان هوزی انتخاب شده است. این قوم تا چند قرن بعد از اسلام در این منطقه ساکن بودند و گویش مردم خوزستان بود.

اهواز به دلیل قرار گیری در مسیر رود کارون از سالیان دور مورد توجه ایرانیان بوده است. به نظر می رسد که اهواز در محل شهری از دوره هخامنشیانبا نام تاریانا بنا شده است. این شهر در دوره ی حکومت ساسانی نیز مورد توجه بود و نام آن را هرمز اردشیر گذاشته بودند.

رام شهر نام قدیم کدام شهر است؟

این شهر در همه جا مرکز تجاری خوزستان، هوجستان واجار (بازار خوزستان) نامیده می‌شد و شهر سوی دیگر رودخانه بعنوان مرکز فرماندار و نجبا، هرمشیر خوانده می‌شد. شهر دوم در حمله عرب‌ها در قرن اول هجری(هفتم میلادی) از بین رفت. اما نام شهر دیگر را عرب‌ها «سوق الاهواز» ترجمه کردند. بطوری که اهواز جمع هوزی یا خوزی، نام قبیله بومی استان خوزستان بوده‌است.

رام شهر یا شهر رام

اسامی «رام شهر» و «شهررام» مربوط به دوره ساسانیان است. در دوره ساسانی و قبل از حمله اعراب به ایران، اهواز را با این دو نام می خواندند. نام دیگری که بر اهواز گذاشته شد ناصریه بود که مربود به زمان ناصرالدین شاه است. اما با گذشت زمان این نام نیز تغییر کرد و از سال ۱۳۱۴ به صورت رسمی این شهر اهواز نامیده شد.

 

در داستان معروف ویس و رامین که مربوط به دوره اشکانی می‌باشد، رام، سازنده و پدیدآورنده چنگ معرفی شده‌است. در این داستان، وی بنیانگذار شهر اهواز نیز هست و به همین دلیل اهواز گاهی رام شهر نیز نامیده شده‌است. رام همچنین پیشوند تعداد بسیار زیادی از نام‌های فارسی است.

اصلی ترین ماده غذایی در ایران چیست؟


این سوال با کد ( ID=4570 ) از آی پی ۹۱٫۹۲٫۲۰۸٫۲۰۲ در ۲۴/۰۸/۱۴۰۰ ثبت شده است.

نت نظر بزرگترین سایت نظردهی و نظرسنجی در ایران. کافی است عبارت مورد نظر خودتو در قسمت جستجوی سایت نت نظر جستجو کنی و مطالب وابسته را مطالعه کنی.

آیا این مطلبو دوست داشتی؟ نظرتو راجب “رام شهر نام کدام شهر است؟” و یا هر سوالی درباره “نام کدام شهر رام شهر بود؟” و “رام شهر نام قدیم کجاست؟” در قسمت دیدگاه ها بنویس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: نت نظر