in

ویتامین انعقاد خون کدام است؟

ویتامین انعقاد خون

همه چیز درباره: ویتامین انعقاد خون کدام است؟

ویتامین انعقاد خون کدام است؟

برچسب ها: ویتامین انعقاد خون , ویتامینی که باعث انعقاد خون می شود

این مطلب در بخش “مطالب روز” نوشته شده است و به “ویتامین انعقاد خون کدام است؟” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره “ویتامین انعقاد خون” یا “ویتامینی که باعث انعقاد خون می شود” هستی؟ پس این مطلبو مطالعه کن و نظرتو در انتها برای ما بنویس.

سال ۱۹۳۵ میلادی بود که یک دانشمند دانمارکی به نام هنریک دام ویتامین K را کشف کرد. وی اولین بار تاثیر گذاری ویتامین K در انعقاد خون را در بدن مرغ ها دید. مانند ویتامین B که دارای چند نوع مختلف است، ویتامین کا نیز دارای دو نوع K1 و K2 است که تفاوت این دو در ساختار مولکولی آن ها است.

ویتامین انعقاد خون کدام است؟

نکته ای که در مورد ویتامین وجود دارد که نیاز بدن به ویتامین K با گرم شدن هوا افزایش پیدا می کند. و همان طور که در مورد سوال مطلب اشاره شد، این ویتامین از خونریزی جلوگیری می کند. مهم ترین بخش هایی که این ویتامین در آن ها نقش دارد در درمان خونریزی های کبدی است. و همینطور باعث کاهش خونریزی بانوان در دوران عادت ماهانه می شود.

اگر همیشه در گرمای هوا دچار خونریزی بینی می شوید، شما کمبود ویتامین K دارید. آلودگی هوا ،نور آفتاب و یخ زدگی ویتامین K را از بین می برد.

چه ویتامینی در بدن ذخیره نمی شود؟


این سوال با کد ( ID=4598 ) از آی پی ۱۸۸٫۲۱۰٫۸۳٫۶۵ در ۰۸/۰۹/۱۴۰۰ ثبت شده است.

نت نظر بزرگترین سایت نظردهی و نظرسنجی در ایران. کافی است عبارت مورد نظر خودتو در قسمت جستجوی سایت نت نظر جستجو کنی و مطالب وابسته را مطالعه کنی.

آیا این مطلبو دوست داشتی؟ نظرتو راجب “ویتامین انعقاد خون” و یا هر سوالی درباره “ویتامین انعقاد خون” و “ویتامینی که باعث انعقاد خون می شود” در قسمت دیدگاه ها بنویس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: نت نظر