in

معروف ترین رستوران های بریانی اصفهان – لیست ۵تایی

رستوران های معروف بریانی اصفهان

اصفهان شهر بزرگ و دیدنی است و همانطور که دوست دارید مکان های زیبا و تاریخی اش را ببینید طعم غذاهای اصفهانی را نیز دوست خواهید داشت. اگر از گوش فیل و دوغ اصفهانی بگذریم، صددرصد باید بریانی را در معروف ترین رستوران های بریانی اصفهان تجربه کنید.

بریانی معروف اصفهان

بریان یا بریانی چیست؟

بریانی یکی از معروف ترین غذاهای سنتی اصفهان است و طرفداران زیادی در ایران و کشورهای دیگر دارد. معمولا بریانی به مغازه ها و رستوران فروشی های بریانی فروشی نسبت می دهند و نام اصلی این غذا بریان است نه بریانی.

مواد اصلی تشکیل دهنده بریانی اصفهان گوشت گردن و جگر سفید است. برای تهیه بریانی گوشت گردن با چربی گوسفند و پیاز در آب پخته و سپس این مواد چرخ می شوند. در مرحله بعد نمک، فلفل، نعنا خشک و زعفران را اضافه کرده و دوباره با مواد چرخ می کنند.

در مرحله آخر مواد در کفگیرهای مخصوص بریانی قرار می گیرد و پخته می شود. بریانی با نان سنگکی که با دنبه داغ چرب شده و با خلال بادام، گردو، کنجد و دارچین تزیین شده است سرو می کنند.

بریانی اصفهان

معروف ترین بریانی های اصفهان

۱ . بریانی اعظم

یکی از قدیمی‌ترین و معروف ترین بریانی‌های اصفهان، بریانی اعظم است. بریانی اعظم چهار شعبه در اصفهان داشته و محبوبیت خاصی در بین مردم اصفهان دارد. اگر علاقه مند به غذاهای سنتی هستید می توانید بریانی را با آبگوشت و کشک سنتی سرو کنید و از طعم فوق العاده آن لذت ببرید. ساعت کاری شعبه ها در بریانی اعظم از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۶:۰۰ می باشد.

شعبه ۱:

دروازه دولت، ابتدای خیابان چهار باغ پایین.

شماره تماس: ۳۲۲۰۲۰۷۰-۰۳۱

شعبه ۲:

خیابان مسجد سید، جنب اداره پست.

شماره تماس: ۳۳۳۸۳۰۷۰-۰۳۱

شعبه ۳:

خیابان کمال اسماعیل، جنب پمپ بنزین.

شماره تماس: ۳۲۱۲۵۷۳۰-۰۳۱

شعبه ۴:

خیابان چهارباغ بالا، چهار راه نظر، جنب پمپ بنزین.

شماره تماس: ۳۶۲۸۰۹۳۹-۰۳۱

از بهترین بریانی های اصفهان بریانی اعظم

۲ . بریانی عشایر

بریانی عشایر یکی دیگر از معروف ترین رستوران های بریانی اصفهان است. در بریانی عشایر تازه ترین و بهترین نوع بریانی سرو می شود و طعم بریانی های این رستوران فراموش نشدنی است. این رستوران چهار شعبه دارد و در این بریانی علاوه بر بریانی، دیزی مخصوص و کباب کوبیده هم سرو می شود.

شعبه ۱:

بلوار آتشگاه، روبروی بانک صادرات.

شماره تماس: ۳۷۷۱۹۹۹۳-۰۳۱

شعبه ۲:

خیابان نشاط، نبش کوچه۲۴

شماره تماس: ۲۲۰۷۱۲۳-۰۳۱

شعبه ۳:

خیابان اتشگاه

شماره تماس: ۳۷۷۱۶۵۳۴-۰۳۱

شعبه ۴:

سه راه سیمین، بلوار کشاورز، بعد از کوچه ۵۸

شماره تماس: ۳۷۷۶۲۳۲۷-۰۳۱

بریانی عشایر از معروف ترین بریانی های اصفهان

۳ . بریانی حاج محمود

بریانی حاج محمود شفاعت در اصفهان را می شود با توجه به شلوغی اش تشخیص داد. خیلی از اصفهانی‌ها این بریانی را به‌عنوان بهترین بریانی اصفهان پیشنهاد می کنند. این بریانی پیشینه صد ساله دارد و معمولاً صف طولانی این بریانی از ویژگی‌های  آن است. بریانی حاج محمود طرفداران زیادی دارد و در روزهای پنج شنبه و جمعه خیلی شلوغ است.

آدرس:

میدان امام علی، بازار انقلاب، جنب حمام شیخ بهایی.

شماره تماس: ۳۴۴۷۰۰۴۵-۰۳۱

بریانی حاج محمود از معروف ترین بریانی های اصفهان

۴ . رستوران سنتی جارچی باشی

از معروف ترین رستوران های بریانی اصفهان، رستوران سنتی جارچی باشی است. سفره خانه ملک سلطان جارچی باشی تا چند سال پیش حمام بود و با این کاربرد مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما بعد از فرسودگی امکاناتش، درهایش بسته شد تا اینکه در سال ۱۳۸۲ عملیات بازسازی‌ اش شروع و در نهایت در سال ۱۳۹۰ درهایش این بار به عنوان رستوران به روی مردم باز شد.

این رستوران علاوه بر بریانی ممتاز دارای غذاهای دیگری مانند: انواع کباب ها، آبگوشت، جوجه کباب ها، غذاهای دریای و غیره نیز می باشد. از این رو، جارچی باشی را می توان یکی از بهترین رستوران های اصفهان برشمرد.

آدرس:

خیابان سپه، خیابان حکیم، کوچه هفتم یا کوچه باغ قلندرها، سفره خانه ملک سلطان جارچی باشی.

شماره تماس: ۳۲۲۰۷۴۱۸-۰۳۱

 جارچی باشی از معروفترین سفره خانه های بریانی اصفهان

۵ . بریانی شاد

یکی دیگر از معروف ترین رستوران های بریانی اصفهان، بریانی شاد است و بسیار پرطرفدار است. این بریانی به دلیل کیفیت عالی و طعم خوب و قیمت مناسب از بریانی های معروف اصفهان بشمار می رود. بریانی شاد مشتریانی زیادی دارد و برای خوردن بریانی بیشتر وقتشان در صف سپری می شود.

آدرس:

میدان امام حسین، دروازه دولت، خیابان طالقانی.

شماره تماس: ۳۲۲۰۵۷۷۴-۰۳۱

از بریانی های معروف اصفهان بریانی شاد

کلام آخر

بریانی از غذاهای سنتی اصفهان محسوب می شود و از غذاهای پرطرفدار بین مردم اصفهان و ایران و کشورهای دیگر دارد. شما هم اگر تجربه سفر به اصفهان و خوردن بریانی در معروف ترین رستوران های بریانی اصفهان را دارید، تجربه و نظرات خود را در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نویسنده: آوین چوگلی

اوین هستم، بهمن ماهی و عاشق کار با لب تاب و کارهای اینترنتی هستم. به نویسندگی علاقه ی چندانی نداشتم ولی از وقتی با نت نظر آشنا شدم به کار نویسندگی علاقه پیدا کردم. عاشق گردش و تجربه های جدید هستم.