in

بهترین روش گرفتن تلخی آبلیمو

نحوه گرفتن تلخی آبلیمو خانگی

بعضی خانواده های ایرانی به کیفیت مواد اولیه خود اهمیت می دهند. این افراد ترجیح می دهند که از چاشنی های فصلی و تازه برای پخت غذا و خوراکی های خود استفاده کنند. آبلیمو یکی از این چاشنی های فصلی است که می تواند طعم و عطری خاص به غذای شما ببخشد. پس به جای خرید آبلیموهای بازاری که اصلا معلوم نیست واقعا آب لیمو ترش هست یا نه، می توان آبلیمو را به صورت خانگی درست کرد. اما یک مشکل اساسی در آبگیری لیمو ترش به روش دستی و یا ماشینی وجود دارد، که آن هم تلخی آبلیمو است. ولی این مشکل قابل حل است و در ادامه، روش هایی را برای گرفتن تلخی آبلیمو به شما یاد می دهیم.

علت تلخی آبلیمو

علت تلخی آبلیموهای خانگی

در قدیم آبگیری از لیمو ترش را به صورت دستی انجام می دادند. یعنی ابتدا تک تک لیموها را شسته و سپس دانه های میوه را جدا می کردند. در مرحله بعدی با ابزارهایی ساده آب لیمو ترش را گرفته و از آن برای طعم دادن به غذا استفاده میشد.

اما این روش برای حجم کمی از لیمو ترش جوابگو است و در حجم های زیاد، باید از دستگاه های ماشینی برای گرفتن آب لیمو ترش استفاده کرد. این دستگاه دانه های لیمو ترش را له کرده و آن را با آبلیمو قاطی می کند. بسیاری از کدبانوهای ایرانی، این موضوع را دلیل تلخی آبلیمو می دانند.

اما یک دلیل محتمل دیگر نیز برای تلخی آبلیمو وجود دارد که مربوط به ترکیب روغن های اسانسی موجود در پوست لیمو می باشد. چون هنگام آبگیری از لیمو، به پوست میوه فشار آمده و برخی از این روغن ها با یکدیگر ترکیب می شوند. ترکیب برخی از این روغن ها تلخ است و باعث تلخی آبلیمو می شود.

گرفتن تلخی آبلیمو در روش دستی

روش گرفتن تلخی آبلیمو تازه

جداسازی دانه های لیمو ترش در حجم زیاد، کار غیر ممکنی است و باید به دنبال روش هایی دیگر برای گرفتن تلخی آبلیمو باشیم. به همین دلیل یک روش کاربردی و ساده را به شما یاد می دهیم که از تجربه کدبانوهای ایرانی به دست آمده است.

گرفتن تلخی آبلیمو با هویج و نمک

یک روش بسیار ساده، استفاده از چند عدد هویج است. در این روش باید بعد از گرفتن آب لیمو، باید هویج ها را پوست کنده و آنها را درسته داخل آبلیمو بیندازید. تعداد این هویج ها بستگی به وزن لیموها دارد. به ازای هر ۱۵ کیلو لیمو ترش، از ۴ عدد هویج متوسط استفاده کنید.

این هویج ها باید ۲۴ ساعت داخل آبلیمو بماند. پس از گذشت این زمان، هویج ها را درآورده و آبلیمو را از صافی عبور دهید. یک قاشق غذاخوری نمک را در آبلیمو حل کرده و آن را در شیشه های تمیز بریزید. پالپ های خوشمزه لیمو ترش را هم می توانید فریز کرده و از آن برای طعم دهی به غذا استفاده کنید.

گرفتن تلخی لیمو با هویج

نکاتی برای نگهداری آبلیمو و دیگر ترشیجات

  • آبلیمو را در جای تاریک نگهداری کنید تا رنگ آن کدر و یا سیاه نشود. حتی می توان یک پلاستیک مشکی روی آن بکشید تا آبلیمو رنگ عالی خود را حفظ کند.
  • برای نگهداری آبلیمو و دیگر ترشیجات، از ظروف پلاستیکی استفاده نکنید. چون ترشی این مواد باعث اکسیده شدن ظروف می شود. بطری های شیشه ای کدر رنگ، بهترین انتخاب برای نگهداری آبلیمو هستند.

دلیل ته نشین شدن آبلیمو های خانگی

لیمو ترش حاوی آنزیمی به نام «تکستیناز» است که باعث ته نشین شدن پالپ ها می شود. در روش صنعتی، این آنزیم را با حرارت دهی لازم غیرفعال می کنند و به همین دلیل است که نمونه های صنعتی آبلیمو ته نشین نمی شود. اما این آنزیم کشی در روش خانگی انجام نمی گیرد و همین موضوع نیز، باعث ته نشینی پالپ ها می گردد.

شرایط نگهداری آبلیمو

نتیجه گیری

شاید آبگیری از لیمو ترش به روش خانگی، دردسر زیادی داشته باشد. اما تمیزی و تازگی این چاشنی، ارزش انجام این همه کار را دارد و کیفیت غذا شما را افزایش می دهد. چون لیمو ترش سرشار از ویتامین و مواد مغذی است و از بدن شما در برابر بیماری ها محافظت می کند.

حتی تلخی این میوه هم فواید خاص خود را داشته و الزامی برای گرفتن آن از آبلیمو وجود ندارد. اما شاید این تلخی به مزاج برخی افراد خوش نیاید. به همین دلیل در این مطلب روشی راحت برای گرفتن تلخی آبلیمو را به شما یاد دادیم. اگر شما هم روش دیگری برای زدودن این تلخی از آبلیمو سراغ دارید، در بخش دیدگاه ها آن را ذکر کنید.

مطلب مرتبط: 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: کیوان چوگلی

سلام.کیوان هستم، کارشناسی ارشد ریاضیات مالی و علاقمند به مباحث سرمایه گذاری در اوراق بهادار و بورس می باشم..به نویسندگی و نوشتن علاقمند هستم و همیشه در پی یادگیری مطالب جدید ...با نظرات خود بنده و تیم بلاگر نت نظر را دلگرمی دهید..