in

شهر مدهوشان

داستان شهر مدهوشان

همه چیز درباره:شهر مدهوشان

شهر مدهوشان

برچسب ها: داستان شهر مدهوشان ،تابلو شهر مدهوشان

این مطلب در بخش “مطالب روز” نوشته شده است و به “نقاشی شهر مدهوشان” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره “داستان شهر مدهوشان”یا “شهر مدهوشان کجاست؟” هستی؟ پس این مطلبو مطالعه کن و نظرتو در انتها برای ما بنویس.

پاسخ به سوال اینکه شهر مدهوشان کجاست را با این جملات از کتاب هفت پیکر نظامی گنجوی آغاز می کنیم:

«در ولایت چین شهریست چون خُلد برین. نام آن شهر, *شهر مدهوشان* است با مردمانی به صورت ماه, در قبا و جامه ی سیاه. هر که در آن شهر وارد شود همچون آنها سیاهپوش می گردد.اگر گردنم را بزنی بیش از این نتوانم گفت.»

شهر مدهوشان

این داستان در مورد فردی است که نام شهر مدهوشان و مردمان سفید رو و سیاه پوش آن را در کشور چین می شوند و برای دیدن این شهر راهی چین می شود، یک سال در این شهر میماند اما کسی در مورد دلیل سیاه پوشی این مردم به او چیزی نمی گوید، تا اینکه بعد از یک سال، او با قصابی دوست شده و زمانی که به خانه او می رود، از او در این باره میپرسد، قصاب ، به مرد میگوید که اگر می خواهی جواب را بدانی همراه من بیا.

مرد همراه قصاب به بیرون از شهر می رود.

قصاب به او می گوید اگر می خواهی دلیل سیاه پوشی اهلی مدهوشان را بدانی درون سبد بنشین. مرد درون سبدی می نشیند، و مرد قصاب سحر یا شعبده ای انجام می دهد و مرد با سبدبه آسمان می رود، در فاصله ای زیاد از زمین تنابی به دور گردن او بسته می شود که شرایط او را سخت می کند، اما جانش به آن طناب وابسته است و اگر آن را باز کند از آسمان به زمین خواهد افتاد.

در همین حال پرنده ای به سمت مرد می آید، مرد با خود فکر می کند که برای نجات پای پرنده را گرفته و همراه او برود. این اتفاق می افتد و مرد همراه پرنده به دشتی زیبا و سرسبز همچون بهشت می رود. …

مطالب مرتبط:

بهترین فیلم های اسکار آیزاک (Oscar Isaac)

بهترین فیلم های تئو جیمز (Theo James)


این سوال با کد ( ID=4658 ) از آی پی ۵۱٫۶۸٫۱۴۱٫۱۷۸ در ۱۶/۰۱/۱۴۰۱ ثبت شده است.

نت نظر بزرگترین سایت نظردهی و نظرسنجی در ایران. کافی است عبارت مورد نظر خودتو در قسمت جستجوی سایت نت نظر جستجو کنی و مطالب وابسته را مطالعه کنی.

آیا این مطلبو دوست داشتی؟ نظرتو راجب “فیلم های جنیفر هالند” و یا هر سوالی درباره “برترین فیلم های جنیفر هالند” و “جنیفر هالند” در قسمت دیدگاه ها بنویس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نویسنده: حسین رازانی

یکی از خاطراتی که خانواده و اکثر دوستان دوران کودکی من یادشونه، درست کردن مانیتور و کامپیوترهای کاغذی بود که صفحاتش قابل تغییر بود و کتاب داستان های دست نویس با نقاشی های خودم. می خوام بگم که از همون دوران عاشق کامپیوتر و دنیای دیجیتال بودم و نویسندگی. علاقه ام به فناوری باعث شد کارشناسی فناوری اطلاعات بخونم و ارشد شبکه های کامپیوتری. و علاقه به نویسندگی باعث شد که توی این سال ها چند عنوان کتاب تالیف داشته باشم و توی سایت ها و مجلات مختلف در مورد موضوعات مختلف بنویسم. حالا دیگه سال هاست که توی این مسیر هستم و در زمینه فناوری اطلاعات کار می کنم و عاشق کارم و دنیای فناوری و دیجیتال هستم. دوست دارم همیشه بروز باشم و سعی می کنم مطالب جذابی رو که می خونم یا باهاشون برخورد می کنم با شما در میون بذارم.