in

بعد از مظفرالدین شاه چه کسی پادشاه شد؟

بعد از ناصرالدین شاه کی شاه شد؟

همه چیز درباره: بعد از مظفرالدین شاه چه کسی پادشاه شد؟

بعد از مظفرالدین شاه چه کسی پادشاه شد؟

برچسب ها: بعد از مظفرالدین شاه کی پادشاه شد , شاه بعد ناصرالدین شاه کی بود

این مطلب در بخش “مطالب روز” نوشته شده است و به “بعد از مظفرالدین شاه چه کسی شاه شد؟” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره “بعد از مظفرالدین شاه کی پادشاه شد” یا “شاه بعد ناصرالدین شاه کی بود” هستی؟ پس این مطلبو مطالعه کن و نظرتو در انتها برای ما بنویس.

بعد از ناصرالدین شاه کی شاه میشه؟

دوران قاجار را می توان بدترین دوران پادشاهی ۲۵۰۰ ساله ایران دانست. دورانی که بیشترین بخش های ممکن از خاک ایران جدا شد و به شخصه این دوره را دوران ننگین پادشاهی و تاریخ ایران می دانم. دوران افول پادشاهی ایران دقیقا با همین سوال آغاز می شود، زمانی که ناصرالدین شاه ترور شد و پسر او مظفرالدین شاه بی لیاقت بر تخت پادشاهی نشست.

بعد از ترور ناصرالدین شاه، پسر او مظفرالدین شاه به تخت پادشاهی نشست.

بعد از مظفرالدین شاه چه کسی پادشاه شد؟

محمد علی شاه

محمد علی‌ شاه در اول تیر ۱۲۵۱ در تبریز متولد شد. پدرش مظفرالدین شاه و مادرش تاج‌الملوک دختر امیرکبیر بود.پس از ترور ناصرالدین شاه و تاج‌ گذاری مظفرالدین شاه، محمد علی والی آذربایجان شد. در همین سال ها کشور عثمانی میرزا آقاخان کرمانی و عده دیگر از طرفداران سید جمال‌الدین اسدآبادی را به جرم مشارکت در قتل ناصرالدین شاه به ایران سپرد. محمدعلی میرزا آنان را سر برید و پوست کاه‌ اندودشان را برای پدرش به تهران فرستاد.

محمد علی شاه در سال ۱۲۸۵ تاجگذاری کرد و بر تخت پادشاهی ایران نشست. اگر چه او سه سال بعد و با به توپ بستن مجلس و مرحله دوم انقلاب مشروطه تبعید شد.

دوران بدبختی مردم ایران و بیشترین ظلمی که به این مردم ستم دیده وارد شد دقیقا مربوط به این دوره پادشاهی است. قاجار را می توان دوران ننگین ایران دانست.

مطالب مرتبط:

انقلاب مشروطه در زمان کدام پادشاه بود؟

آخرین پادشاه ساسانی چه کسی بود؟


این سوال با کد ( ID=4783 ) از آی پی ۸۰٫۲۱۰٫۶۱٫۲۱۵ در ۱۰/۰۲/۱۴۰۱ ثبت شده است.

نت نظر بزرگترین سایت نظردهی و نظرسنجی در ایران. کافی است عبارت مورد نظر خودتو در قسمت جستجوی سایت نت نظر جستجو کنی و مطالب وابسته را مطالعه کنی.

آیا این مطلبو دوست داشتی؟ نظرتو راجب “بعد از مظفرالدین شاه چه کسی شاه شد؟” و یا هر سوالی درباره “بعد از مظفرالدین شاه کی شاه شد” و “شاه بعد ناصرالدین شاه کی بود” در قسمت دیدگاه ها بنویس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نویسنده: نت نظر