in

ترور بیولوژیک چیست؟

ترور بیولوژیک نادر طالب زاده

همه چیز درباره: ترور بیولوژیک چیست؟

ترور بیولوژیک چیست؟

برچسب ها: ترور بیولوژیک نادر طالب زاده , ترور بیولوژیک سلحشور

این مطلب در بخش “مطالب روز” نوشته شده است و به “ترور بیولوژیک چیست؟” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره “ترور بیولوژیک نادر طالب زاده” یا “ترور بیولوژیک سلحشور” هستی؟ پس این مطلبو مطالعه کن و نظرتو در انتها برای ما بنویس.

جنگ بیولوژیک و ترورهای بیولوژیک تهدیدی در حال ظهور در قرن بیست و یکم به شمار می روند. استیون بلاک یک بیوفیزیکدان معروف در سطح جهانی است که به شدت نگران بیماری آبله است.

بیش از ۲۰ سال از زمانی که سازمان بهداشت جهانی (WHO) ریشه کنی بیماری بسیار مسری و صعب العلاج آبله را خبر داد، می گذرد. با این حال بلاک، استاد علوم زیستی و فیزیک کاربردی در استنفورد، می گوید که آبله یک تهدید مستقیم برای کل جهان به شمار می رود.

ترور بیولوژیک

بلاگ می گوید، اگرچه این بیماری در طبیعت از بین رفته، اما ذخایر منجمد ویروس آبله هنوز توسط دولت آمریکا و روسیه نگهداری می شود.

او هشدار می دهد که اگر سیاستمداران یا تروریست های احمق به این مواد مانده دست پیدا کنند، “عواقب آن می تواند فاجعه بار باشد.”

اما بلاک به مواردی بیش از تهدید و حمله آبله اشاره دارد. او به حدود دوجین عامل بیولوژیکی متعارف از جمله سیاه زخم، ابولا و تیفوس به اضافه تعداد ناشناخته ای از ارگانیسم های دستکاری شده ژنتیکی اشاره می کند که تروریست ها می توانند در میان مردم ناآگاه و بیگناه برای رسیدن به مقاصد خود استفاده کنند.

مقاله درباره ترور بیولوژیک

بلاک در مقاله ای که در  شماره ماه ژانویه/فوریه مجله American Scientis منتشر شد، تصویری نگران کننده از تهدید بیوتروریستی بین المللی ارائه داده است.

او می نویسد: “به نظر من، تهدید تروریستی بسیار واقعی است و در شرف بدتر شدن است.”

بلاک استدلال می کند که ایالات متحده و سایر کشورهای توسعه یافته باید برای جلوگیری از گسترش تسلیحات بیولوژیکی که او آن را “یک تهدید جدی برای صلح در قرن بیست و یکم” می نامد، تلاش بیشتری انجام دهند.

اما چطور جستجو درباره ترور بیولوژیک به یک موضوع مهم در ایران تبدیل شد.

با فوت نادر طالب زاده،  برنامه ساز و مستند ساز ارزشی، موضوع ترور بیولوژیکی او که مربوط به چند سال قبل بود، به عنوان یکی از دلایل فوت او بیان شد.

ترور بیولوژیک چیست؟
اما ترور بیولوژیکی چیست؟
ترور بیولوژیکی به نوعی از ترور گفته می شود که به وسیله ویروس ها و میکروب ها بدون سلاح از طریق بیمار کردن فرد او را به قصد کشتن ضعیف می کنند. به طوری که به راحتی توسط آزمایش های پزشکی قابل تشخصی نباشد.
چند سال قبل بحث ترور بیولوژیک با بیماری ناگهانی کارگردان فیلم سینمایی یوسف پیامبر ، یعنی فرج الله سلحشور مورد بحث قرار گرفت.
در همان زمان مستند ترور بیولوژیک نادر طالب زاده مستند ساز مطرح شد.

ماجری ترور بیولوژیک نادر طالب زاده

نادر طالب زاده در سفری که برای ساخت مستند به کربلا دار،  بازداشت می شود. وسایل او به صورت غیر قانونی جمع آوری می شود. و نادر طالب زاده خود تعریف می کند که بعد از بازداشت، و بدون تفهیم اتهام، او را آزاد می کنند و به او می گویند می تواند به اتاقی رفته و وسایل خود را بردارد! نکته جالب توجه این است که لپ تاپ او جدا از همه ی وسایل روی میز قرار گرفته داده شده، به طوری که نادر طالب زاده مجبور است خود لپ تاپ را بردارد. البته او بعد از روشن کردن لپ تاپ هم متوجه می شود که تمام اطلاعات لپ تاپ پاک شده است.
اما به نظر می رسد که لپ تاپ به نوعی ویروس بیماری زا آغشته شده است.
دقیقا بعد از بازگشت نادر طالب زاده به ایران او با به شدت بیمار می شود. به طوری که در بیمارستان در بخش مراقبت های ویژه بستری می شود اما به لطف خدا و پزشکان توانمند داخلی بیماری او بهبود می یابد.
موضوعی که قابل ذکر است اینکه، عوارض بیماری همیشه با او بود و می توان گفت که یکی از علت های فوت این هنرمند ارزشی و فقید تاثیرات ترور بیولوژیک او بوده است.


این سوال با کد ( ID=4788 ) از آی پی ۳۱٫۵۶٫۱۰۳٫۸۳ در ۱۱/۰۲/۱۴۰۱ ثبت شده است.

نت نظر بزرگترین سایت نظردهی و نظرسنجی در ایران. کافی است عبارت مورد نظر خودتو در قسمت جستجوی سایت نت نظر جستجو کنی و مطالب وابسته را مطالعه کنی.

آیا این مطلبو دوست داشتی؟ نظرتو راجب “ترور بیولوژیک چیست؟” و یا هر سوالی درباره “ترور بیولوژیک نادر طالب زاده” و “ترور بیولوژیک سلحشور” در قسمت دیدگاه ها بنویس.

4 دیدگاه

نظر بده
  1. مرگ حقه، انشالله روزی کلیه سیاستمداران بی خاصیت و لمپن و بیسواد

    • بله امیدواریم ما هم که هر شخصیتی که به این کشور لطمه میزنه زودتر به حقی که فرمودید برسه! اما ایشون سیاست مدار نبودن! مستند ساز بودن. و اتفاقا در مسیر کاریشون همین سیاست مدارهای بی خاصیت که فرمودید بسیار دردسر درست کردن.

  2. حیف از این شخصیت برجسته که به این سادگی ترکمون کرد
    افسوس، عمیقا ناراحت شدم
    تسلیت به مردم ایران

    • بله متاسفانه باید پذیرفت که توی کشور ما تا این شخصیت ها ترکمون نکنن، بهایی داده نمیشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نویسنده: نت نظر