in

پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان – لیست ۱۰تایی

پادکست های آموزشی زبان انگلیسی

امروزه یادگیری زبان‌ انگیسی یکی از اساسی ترین نیاز ها برای هر شخص تلقی می شود. برای یادگیری زبان روش های زیادی وجود دارد. یکی از این روش ها، پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان است. شما می توانید برای یادگیری هر زبانی از پادکست استفاده کنید. همچنین بهترین پادکست های فارسی نیز وجود دارند که افراد می توانند از آن ها استفاده کنند.

زندگی در عصر دیجیتال شرایط خاص خود را دارد. یکی از این شرایط این است که زبان انگلیسی را یاد بگیرید. شما می توانید برای یادگیری زبان از انواع پادکست آموزش انگلیسی استفاده کنید. تلفن های همراه یکی از بهترین وسیله ها است که می تواند در این زمینه به شما‌ کمک کند. اما کدام پادکست ها خوب هستند؟

پادکست انگلیسی

بهترین پادکست آموزش زبان انگلیسی

همانطور که گفتیم، پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان، یکی از بهترین روش های خواندن زبان است. خصوصا برای افرادی که وقت کافی برای شرکت در کلاس های حضوری ندارند، بهترین گزینه پادکست زبان انگلیسی می باشد. شما همچنین می توانید از بهترین کتاب ها برای آموزش انگلیسی نیز استفاده کنید‌.

اما ابتدا باید بدانید که پادکست چیست؟ پادکست می تواند مجموعه ای از فایل های صوتی باشد که شما پس از دانلود آن ها، به صورت آنلاین و یا آفلاین، از این فایل ها استفاده کنید. ما در این مطلب ده عدد از بهترین پادکست های زبان انگلیسی را به شما معرفی می کنیم.

۱۰ تا از بهترین پادکست های آموزش زبان انگلیسی

۱. پادکست English Class 101:

یکی از محبوب ترین پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان در بین‌ افراد، پادکست های English Class 101 است. دلایل زیادی برای محبوبیت این‌ پادکست وجود دارد. English Class 101 به دلیل وجود استادان مجرب و خبره، دارای محتوای خوب و قابل فهمی می باشد. این پادکست با زبان های مختلفی در اختیار کاربران قرار داده شده است.

همچنین English Class 101 از اپیزود های سطح مقدماتی شروع می شود. به همین دلیل برای هر فردی مناسب است. این پادکست عالی به دو لهجه انگلیسی بریتانیایی و آمریکایی ارائه شده است. شما می توانید از طریق لینک زیر این پادکست را دانلود کنید.

۲. پادکست انگلیسی podgift

یکی دیگر از پادکست های خوب، پادکست podgift است. podgift یک فایل آموزشی ساده نیست. زیرا در پادکست آموزشی، علاوه بر بحث در خصوص موضوعات روز دنیا، شامل گرامر نیز می شود. پس با هر اپیزود شما می توانید هم گرامر و هم مکالمه خود را تقویت کنید.

سطح این پادکست، از Beginner تا Intermediate است. برای دانلود اپیزود های این پادکست، می توانید به وب سایت زیر مراجعه کنید.

  • podgift

پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان

۳. پادکست Espresso English

این پادکست معروف و کاربردی، از طریق ارائه درس های کوتاه و ساده انگلیسی را به مخاطبان خود یاد می دهد. هدف اصلی پادکست Espresso English، تمرکز بر مفاهیم کاربردی و مفاهیم خاص در موقعیت های متفاوت است.

همچنین این پادکست برای افرادی که به دنبال راهی راحت و سریع برای تمرین زبان هستند، بسیار کاربردی است. همچنین باید بدانید که پادکست Espresso، سطح مقدماتی به بعد مناسب است. شما می توانید این پادکست را از لینک زیر دانلود کنید.

  • Espresso English

۴. پادکست انگلیسی ELT Podcasts

یکی دیگر از پادکست های محبوب و مشهور در بین مخاطبین برای یادگیری زبان، پادکست های ELT Podcasts است. می توان گفت این پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان عالی است. با وجود اینکه این پادکست چند سالی است که دیگر آپدیت نمی شود اما بسیار با کیفیت است. اپیزود های سطوح ابتدایی آن دارای گفت و گو های ساده بین افراد است که با سرعت آهسته تکرار می شوند.

اپیزود های سطح متوسط، با سرعت معمولی ضبط شده است. همچنین در آخر هر اپیزود دارای تمرین است. این پادکست کاربردی، مناسب سطح Basic تا Intermediate است. از لینک زیر می توانید پادکست انگلیسی ELT Podcasts را دانلود کنید.

  • ELT Podcasts

۵. پادکست آموزش انگلیسی Breaking News English

این پادکست همانطور که از اسم آن پیداست، خبر های جالب در سراسر جهان را پوشش می دهد. مجموعه Breaking News English، شامل اپیزود های انگلیسی مبتدی تا پیشرفته می شود. این پادکست در ۵ سطح به مخاطبان ارائه می شود. به این صورت که اپیزود ها از سرعت آهسته تا نرمال ضبط و منتشر می شوند. شایان ذکر است که این پادکست برای تقویت لیسینینگ بسیار مفید است.

در این پادکست داستان ها برای سطوح مختلف یک نوع است با این تفاوت که در سطوح پایه ای و اولیه، کلمات و عبارات ساده و در سطوح پیشرفته و بالاتر، کلمات و عبارات پیچیده تری استفاده می شود. سطح این پادکست، Beginner Intermediate و Upper-Intermediate می باشد. شما می توانید این پادکست عالی و کاربردی را از طریق لینک زیر دانلود کنید.

  • Breaking News English

۶. پادکست آموزشی Learning English from Voice of America News

سازنده این پادکست عالی، خبرگزاری VOA News است. این پادکست داستان هایی از زندگی جوانان آمریکایی را بازگو می کند. پادکست VOA News در دو سطح ابتدایی و متوسط است.

سطح ابتدایی آن، داستان هایی کوتاه تر، راحت تر و ساده تر نسبت به سطح متوسط آن قرار داده شده است. اپیزود های این پادکست مناسب سطح Beginner تا Intermediate می باشد‌. می توانید این پادکست را از طریق لینک زیر دانلود کنید.

  • Learning English from Voice of America News

بهترین پادکست های آموزشی زبان

۷. پادکست Business English Pod

این مجموعه یکی از بهترین های پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان است. وب سایت Business English Pod بهترین مکان یادگیری اصطلاحات کسب و کار و گفتگو های انگلیسی است. این پادکست برای افرادی که به گونه ای کسب و کارشان با زبان انگلیسی در ارتباط هستند و یا مداوم به کشور های انگلیسی زبان سفر می کنند، بسیار مناسب است.

در این پادکست سرعت گفت و گو ها ۳/۴ سرعت گفت و گو های عادی است تا متن گفت و گو را برای مخاطبان قابل فهم تر کند. این پادکست را می توانید از طریق لینک زیر دانلود کنید.

  •  Business English Pod

۸. پادکست The American Life

پادکست فوق العاده The American Life به عنوان یکی از محبوب ترین پادکست های آمریکایی شناخته شده است‌. مهمترین دلیل محبوبیت آن نیز محتوای جالب آن است. به این صورت که این پادکست مخاطبین خود را به سفری به مناطق مختلف و لهجه های متفاوت آمریکا می برد.

همچنین این پادکست داستان های زیادی از سبک زندگی آمریکایی ها را به نمایش می گذارد و آن ها را سرگرم می کند. سطح این مجموعه Advanced است.

۹. مجموعه Luke’s English Podcast، متفاوت ترین پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان

خالق این پادکست، لوک است. لوک یک معلم زبان انگبیسی است که اپیزود های این پادکست را در ۲۰۰۹ و در آپارتمان خود ذخیره کرد. همچنین باید بدانید که این پادکست به لهجه بریتانیایی ضبط شده است با این وجود نیز بسیار روان است. تفاوت این مجموعه با دیگر مجموعه ها این است که این لوک مطالب خنده دار و جالبی را گنجانده است که باعث شده مخاطبین آن علاوه بر یادگیری زبان، اوقات خوشی نیز داشته باشند.

این پادکست همچنین برنده چندین جایزه نیز شده است. شایان ذکر است که این پادکست مناسب سطح Advanced است. شما می توانید این مجموعه را از طریق لینک زیر دانلود کنید.

  • Luke’s English Podcast

آنوزش زبان انگلیسی

۱۰. پادکست The English We speak

این پادکست نیز جزو لیست ۱۰ پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان است که از کیفیت بالایی نیز برخوردار است. این پادکست برای افرادی که به دنبال راهی سریع و آسان برای یادگیری زبان هستند، بسیار مناسب است.

این مجموعه با تمرکز بر روی کلمات و عبارات عامیانه و خاص، در زمان دو تا سه دقیقه یادگیری را برای شخص فراهم می کند. درس های این اپیزود برای سطح متوسط به بالا و مناسب سطح Upper-Intermediate ، Advanced است. این اپیزود نیز به لهجه بریتانیایی طراحی شده است. شما می توانید این پادکست را از طریق لینک زیر دانلود کنید.

  • The English We speak

کلام آخر

زبان انگلیسی یکی از مهم ترین و کاربردی ترین زبان ها در دنیاست. یادگیری این زبان برای هر شخصی در دنیا ضروری است. روش های زیادی برای یادگیری زبان وجود دارد یکی از این راه ها، استفاده از پادکست است. پادکست های زیادی وجود دارد که برای یادگیری زبان می تواند به شما کمک کند.

یکی از بهترین ابزار و وسیله ها برای یادگیری سریع و راحت زبان انگلیسی است. ما در این مطلب چند عدد از آن ها را به شما معرفی کردیم. شما نیز می توانید مجموعه های دیگری را به ما معرفی کنید و یا نظرات خود را برای ما در قسمت نظرات بنویسید.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نویسنده: ژاله