in ,

معرفی کتاب مغازه جادویی اثر جیمز دوتی

بخش از متن کتاب مغازه جادویی

کتاب مغازه جادویی دری است به دنیایی دیگر، راه فراری که نجاتمان میدهد. در مغازه جادویی، جادویی میاموزیم که زندگی مان را  تغییر میدهد و همینطور نگاهمان را به دنیا. این در به روی تمام روح های آزادی که پذیرای آن باشند باز است. مغازه ای که جادوگری یادمان میدهد تا مرهمی از درون خودمان، برای خودمان پیدا کنیم. مرهمی که از اول همانجا بوده و ما نمیتوانستیم پیدایش کنیم. برای آشنایی با این جادو و مرهم، بهتر است تا با کتاب مغازه جادویی جیمز دوتی آشنا شوید.

مغازه جادویی

معرفی کتاب مغازه جادویی جیمز دوتی

کتاب مغازه جادویی یکی از کتاب هایی است که اعضای گروه بی تی اس نیز خواندن آن را توصیه کرده اند. جیمز.آر.دوتی، نویسنده سرگذشت نامه ای به نام مغازه جادویی، جراح مغز و اعصاب، بنیانگزار و مدیر مرکز تحقیقات CCARE، در دانشکده استفورد است.

او در این کتاب داستان کودکی خود را روایت میکند. در متن کتاب مغازه جادویی می خوانیم که جیمز در پی فرار از والدین الکلی، فقر، تحقیر و جهنم زندگی خود؛ اتفاقی راهش به مغازه ای می افتد که انگار تکه ای از این دنیا نیست.

جیمز دوتی صادقانه و با توصیفاتی زیبا، اتفاقاتی را که در آن مغازه جادویی رخ داده را شرح میدهد. روایتی که محال است بشود تا آخرین ورق کتاب آنرا زمین بگذارید. قصه کودکی که به دنبال انگشت شصت پلاستیکی وارد مغازه کوچکی میشود اما در آنجا جیزهای دیگری پیدا میکند: درمانهایی شگفت انگیز برای تنهایی، ترس، خشم و شرم.

موضوع کتاب مغازه جادویی درباره چیست؟

بخش بزرگی از داستان کتاب مغازه جادویی درباره آشنایی چیمز دوتی با صاحب مغازه، یعنی روث است. نویسنده آنچه را از روث یاد گرفته با سخاوت و عشقی مثال زدنی به ما هم یاد میدهد و در ادامه، ما داستان پر فراز و نشیب آینده او را میخوانیم.

نویسندگان، روانپزشکان، عکاسان، محققان، بنیانگذاران و رهبران بسیاری تاکنون به ستایش کتاب مغازه جادویی پرداخته اند که بدون شک زندگی های بسیاری را نجات داده است. اگر شما هم آدرس این مغازه جادویی را میخواهید، دستتان را دراز کنید و صفحه آنرا ورق بزنید.

مغازه جادویی جیمز دوتی، جایزه های فراوانی را برده و بارها در سراسر دنیا تجدید چاپ شده است. بهترین ترجمه کتاب مغازه جادویی به زبان فارسی، ترجمه فروزان ساعدی از انتشارات کتاب مجازی است.

کتاب با توصیفی از یک جراحی حساس مغز یک کودک آغاز میشود و درست هنگامی که ناگهان جان کودک را در خطر میبینیم و متوجه میشویم جراحی درست پیش نمی رود و امیدی به زنده ماندن بیمار نیست، دکتر جیمز.آر.دوتی این جملات را بیان میکند:

قلبم را به روی مکانی فراتر از عقل، فراتر از مهارت میکنم و اقدامی میکنم که در چندین دهه پیش به من آموخته اند. نه در دوره رزیدنتی، نه در دانشکده پزشکی، بلکه در اتاق پشتی یک مغازه کوچک جادوگری در صحرای کالیفرنیا.

بخش هایی از متن کتاب مغازه جادویی

بسیاری نظریه داروین را که بر بقای اصلح اشاره دارد، به بقای قوی ترین و بی رحم ترین گونه تعبیر میکنند. در حالیکه در واقع منظور مهربانی و همکاری است که بقای یک گونه را در دراز مدت تضمین میکند. هیچ شرمی در مراقبت از دیگران یا حس کردن دردشان وجود ندارد. زیباست و من فکر میکنم دلیل زندگی ما همین است.

* مثل یه زخم میمونه، فکر کن زانوم زخم شده، چیکار باید بکنم؟ باید مراقبش باشم، تمیزش کنم، پانسمانش کنم و اطمینان پیدا کنم که خوب میشه. یا میتونم اون رو نادیده بگیرم و وانمود کنم که اصلا زخم نیست.

وانمود کنم که درد نمیکنه یا نمیسوزه و فقط ساق شلوارمو پایین بکشم روی اون و امیدوار باشم که خودش خوب میشه. آیا این بهترین درمانه؟

زخم های قلبمون همینطوری اند. باید بهشون توجه کنیم تا شفا پیدا کنن در غیر این صورت، اون زخم ها همینطوری اذیتمون میکنند. گاهی برای یه مدت خیلی طولانی. همه ی ما آسیب میبینیم. تا بوده همین بوده. اما همه چیزایی که اذیتمون میکنن یه ترفندی هم دارن. اونا یه نتیجه شگفت انگیز دارن.

قلبمون وقتی زخم میشه که بازه. ما به وسیله درد رشد میکنیم. به همین دلیله که باید تک تک چیزای دشوار زندگیمونو بپذیریم. من برای افرادی که مشکلی ندارن احساس تاسف میکنم. کسایی که هیج وقت مجبور به پشت سرگذاشتن چیزای دشوار نیستن. اونا هدیه رو از دست میدن. اونا جادو رو از دست میدن.

بخشی از متن کتاب

بهترین ترجمه کتاب مغازه جادویی

اگر معروف ترین کتاب های دنیا را خوانده باشید، می دانید که ترجمه یک کتاب تاثیر زیادی در جذابیت متن دارد. پس به عنوان یک کتاب خوان به شما پیشنهاد می کنم تا همیشه به دنبال بهترین ترجمه از کتاب ها باشید تا به درستی مفهوم کتاب را دریابید.

کتاب مغازه جادویی در ایران بارها توسط افراد مختلفی ترجمه و توسط انتشارات مختلفی به چاپ رسیده است. از برخی از ترجمه های این کتاب می توان به ترجمه فریناز بیابانی، مهدی مهریار و فروزان صاعدی اشاره کرد.

به نظر من بهترین ترجمه کتاب مغازه جادویی، ترجمه فروزان صاعدی است که از نشر مجازی خواندم. اگر شما هم مغازه جادویی را خواندید، نظر خود را با ما در میان بگذارید.

سخن آخر

در این مطلب سعی کردم نظر شخصی خودم در خصوص کتاب مغازه جادویی جیمز دوتی را بیان کنم. به عنوان کسی که اهل کتاب و نویسندگی است، از گشت و گذار در این مغازه لذت بردم. اگر برای شما هم سوال است که چگونه کتاب خوان شویم، شروع با این کتاب جذاب و خواندنی پیشنهاد خوبی است.

کتابی که به اندازه کافی شما را جذب و غرق لذت کند تا انگیزه کافی برای خواندن کتاب های بیشتر داشته باشید. خوشحال میشوم بعد از مطالعه، نظرتان را با من در میان بگذارید. آیا این کتاب را دوست داشتید؟

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نویسنده: سمانه عزیزی

سمانه هستم . کتاب باز حرفه ای و عاشق فیلم دیدن . نوشتن به جای رگ تو خونمه و انتشارات مولفین طلایی پنج جلد از آثارمو چاپ کرده. نوازنده ی خیلی مبتدی هارمونیکا. یک عدد infj هستم .
کارشناسی مهندسی شیمی و عاشق سبک زندگی globtroter .