in

بیوگرافی می ماسک مادر ایلان ماسک

زندگینامه می ماسک

بیشتر مردم ایلان ماسک را که جزو ثروتمندترین و موفق ترین افراد جهان است را می شناسند. مِی ماسک مدل ۷۴ ساله ایلان ماسک و یکی از مسن ترین مدل های زن دنیا است. می ماسک نمونه یک مادر موفق است که فرزندانش را به تنهایی بزرگ کرده است.

بیوگزافی مِی ماسک مادر ایلان ماسک

ایلان ماسک کیست؟

با زندگینامه ایلان ماسک آشنا هستید؟ ایلان ریو ماسک در ۲۸ ژوئن سال ۱۹۷۱ در پرتوریای آفریقای جنوبی به دنیا آمد. او در خانواده ای پنج نفره به دنیا آمد و فرزند ارشد خانواده بود. پدرش ارول ماسک مهندس و مادرش می ماسک متخصص رژیم غذایی و مدل کانادایی و مسن ترین زنی که در Covergirl حاضر شد. برادرش کیمبال و خواهرش توسکا از او کوچکتر هستند.

ایلان دوران کودکی اش را در آفریقای جنوبی گذراند و در سن ۱۰ سالگی پدر و مادرش از هم جدا شدند. در سال ۱۹۸۰ بود که پدر و مادرش از هم جدا شدند و ایلان با پدرش زندگی می کرد. در سن ۱۷ سالگی به کانادا رفت و از طریق مادرش توانست تابعیت کانادا را دریافت کند.

مدرک تحصیلی او لیسانس فیزیک و لیسانس هنر در اقتصاد از دو رشته های اصلی او هستند. ایلان اولین درآمدش را از بازی کامپیوتری Blaster که خودش طراحی کرده بود به دست آورد و توانست بازی را به مجله ای به قیمت ۵۰۰ دلار بفروشد.

بیوگرافی ایلان ماسک

ازدواج ایلان ماسک

اولین ازدواج ایلان در سال ۲۰۰۰ میلادی با جاستین ویلسون بود و صاحب پنج پسر شد که ۲ تای آنها دوقلو و ۳ تای آنها سه قلو هستند. در سال ۲۰۰۸ از یکدیگر جدا شدند و در سال ۲۰۱۰ با هنرپیشه ۳۲ ساله انگلیسی تلولا رایلی ازدواج کرد، اما در سال ۲۰۱۶ از یکدیگر جدا شدند. در سال ۲۰۱۸ با موسیقی دان آمریکایی گرایمز ازدواج کرد و صاحب یک پسر و یک دختر شدند.

زندگی خصوصی ایلان ماسک

عنوان های ایلان ماسک

  • بنیانگذار، مدیرعامل و رئیس
  • مهندسی اسپیس اکس
  • مدیرعامل و طراح محصولات تسلا موتورز
  • بنیانگذار کمپانی د بورینگ و X.com (اکنون بخشی از پی پل)
  • بنیانگذار مشترک نیورالینک، اوپن ای آی و زیپ ۲

عنوان های مهم ایلان ماسک

بیوگرافی مادر ایلان ماسک می ماسک

ی ماسک در ۱۹ آوریل سال ۱۹۴۸ در رجاینای کانادا متولد شد و همراه خانواده اش به آفریقای جنوبی مهاجرت کرد. مادر می وینفرد فلچر و پدرش دکتر جاشوا نورمن هالدمن متخصص، باستان شناس، کایروپراکتیک و ماجراجو بود و خانواده اش را به سفر دور دنیا برد.

می در مسابقه دختران زیبای آفریقای جنوبی در سال ۱۹۶۹ شرکت و به مرحله فینال راه یافت. یک سال بعد بود که با ارول ماسک آشنا شد و سه فرزند با نام های ایلان، کیمبال و توسکا ماسک به دنیا آورد.

او در رشته رژیم شناسی ادامه تحصیل داد و موفق به گرفتن مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه ایالت آزاد آفریقای جنوبی شد. بعد از مدتی شروع به تحصیل در رشته تغذیه کرد و موفق به گرفتن مدرک فوق لیسانس از دانشگاه تورنتو شد.

می از سن ۱۵ سالگی حرفه مدلینگ را شروع کرد. او به همه ثابت کرده که زیبایی ربطی به سن و سال ندارد و طبق گفته خودش فعلا قصد بازنشسته شدن ندارد. می به عنوان مدل بر روی جلد مجله لباس شنای اسپورتس ایلاستریتد انتخاب شد.

او علاوه بر مدل بودن متخصص رژیم غذایی بوده و کسب و کار خصوصی خود را دارد. می کتاب خاطراتش با عنوان “وقتی یک زن برنامه ریزی می کند، اندرزهایی برای یک عمر ماجراجویی، زیبایی و موفقیت” در سال ۲۰۱۹ منتشر شد.

بیوگرافی مِی ماسک

خانواده ایلان ماسک

ارول ماسک

ارول ماسک خلبان، مهندس الکترومکانیک، ملوان و مشاور در سال ۱۹۴۹ در پرتوریا آفریقای جنوبی متولد شد. پدرش والتر هنری جیمز ماسک و مادرش کورا آملیا رابینسون بود.

پدر ارول کهنه سرباز آفریقای جنوبی در جنگ جهانی دوم بود. همسر اولش می ماسک بود که در سال ۱۹۷۹ از یکدیگر جدا شدند. او با همسر دومش هایده بزویدنهات به مدت ۱۸ سال زندگی کردند.

ارول ماسک پدر ایلان ماسک

کیمبال ماسک

کیمبال ریو ماسک سرآشپز، رستوران دار، سرمایه گذار و طرفدار محیط زیست در ۲۰ سپتامبر ۱۹۷۲ در پرتوریا آفریقای جنوبی متولد شد.

او برادر ایلان ماسک معروف و موسس سه کمپانی غذایی The Kitchen Restaurant، یک کمپانی مزرعه داری بنام Square Roots و یک شرکت غیرانتفاعی بنام Big Green می باشد.

او دارای مدرک تحصیلاتی لیسانس تجارت و بازرگانی از دانشگاه کوئین و همچنین فارغ التحصیل موسسه French Culinary نیز می باشد.

کیمبال ماسک

توسکا ماسک

توسکا ماسک کارگردان و تهیه کننده فیلم متولد سال ۱۹۷۴ در آفریقای جنوبی است. او خواهر ایلان ماسک و موسس و مدیرعامل Passionflix hsj. او از سال ۲۰۰۱ تهیه کنندگی فیلم های سینمایی را شروع و تا به امروز در تولید بیشتر از ۳۰ فیلم همکاری داشته است.

توسکا ماسک

نتیجه گیری

در این مطلب به بیوگرافی می ماسک مدل و متخصص رژیم غذایی پرداختیم. می ماسک نمونه یک مادر موفق است که فرزندانش را به تنهایی بزرگ کرده است. شما هم نظرات خود را در رابطه با خانواده ماسک با ما به اشتراک بگذارید.

مطلب مرتبط:

۱۰ نکته جالب درباره ایلان ماسک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نویسنده: آوین چوگلی

اوین هستم، بهمن ماهی و عاشق کار با لب تاب و کارهای اینترنتی هستم. به نویسندگی علاقه ی چندانی نداشتم ولی از وقتی با نت نظر آشنا شدم به کار نویسندگی علاقه پیدا کردم. عاشق گردش و تجربه های جدید هستم.