in

وظایف قوه مقننه چیست؟

رئیس قوه مقننه کیست؟

همه چیز درباره: وظایف قوه مقننه چیست؟

وظایف قوه مقننه چیست؟ و رئیس قوه مقننه کیست؟

برچسب ها: قوه مقننه , وظایف قوه مقننه

این مطلب در بخش “مطالب روز” نوشته شده است و به “وظایف قوه مقننه چیست؟” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره “قوه مقننه” یا “وظایف قوه مقننه” هستی؟ پس این مطلبو مطالعه کن و نظرتو در انتها برای ما بنویس.

در این مطلب به شرح وظایف یکی از قوای سه گانه یعنی قوه مقننه می پردازیم. حکومت جمهوری اسلامی ایران از قوای سه گانه تشکیل شده است که شامل قوه قضاییه، قوه مجریه و قوه مقننه است. که در این مطلب از نت نظر به معرفی قوه مقننه و وظایف آن پرداخته ایم.

رئیس قوه مقننه کیست

قوه مقننه که همان مجلس شورای اسلامی ایران است، همان طور که از نامش پیداست وظیفه قانون گذاری را به عنوان وظیفه اصلی خود بر عهده دارد. اما در کنار این وظایف دیگری نیز بر عهده دارد.

قوه مقننه یا مجلس شورای اسلامی وظیفه تدوین و تصویب قوانین عمومی کشور ایران را عهده دار است و باید بدانید که قوه مقننه خود از دو رکن تشکیل شده‌ که شامل مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان است.

انتخاب اعضای مجلس

اعضای مجلس شورای اسلامی هر چهار سال در طی انتخاباتی به خواست مردم انتخاب می شوند. و رییس حال حاضر مجلس شورای اسلامی و قوه مقننه آقای محمدباقر قالیباف است.

به نظر شما آیا قوه مقننه در ایران کار خود را به درستی انجام می دهد؟ نظر خود را درمورد این قوه و درمورد کیفیت کار آن در طی چند سال اخیر  با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط:

پادمانی چیست؟

روزانه نوبت دوم چیست؟


این سوال با کد ( ID=5073 ) از آی پی ۲۱۲٫۸٫۲۴۸٫۳۰ در ۰۳/۰۶/۱۴۰۱ ثبت شده است.

نت نظر بزرگترین سایت نظردهی و نظرسنجی در ایران. کافی است عبارت مورد نظر خودتو در قسمت جستجوی سایت نت نظر جستجو کنی و مطالب وابسته را مطالعه کنی.

آیا این مطلبو دوست داشتی؟ نظرتو راجب “وظایف قوه مقننه چیست؟” و یا هر سوالی درباره “قوه مقننه” و “وظایف قوه مقننه” در قسمت دیدگاه ها بنویس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: نت نظر