in

بیوگرافی مقتدی صدر

زندگی نامه مقتدی صدر

همه چیز درباره: بیوگرافی مقتدی صدر

بیوگرافی مقتدی صدر

برچسب ها: بیوگرافی مقتدی صدر , بیوگرافی مقتدا صدر

این مطلب در بخش “مطالب روز” نوشته شده است و به “بیوگرافی مقتدی صدر” می پردازد. آیا به دنبال اطلاعاتی درباره “بیوگرافی مقتدی صدر” یا “زندگینامه مقتدی صدر” هستی؟ پس این مطلبو مطالعه کن و نظرتو در انتها برای ما بنویس.

بیوگرافی مقتدا صدر

در این مطلب نگاهی داریم به بیوگرافی سید مقتدی صدر چهارمین پسر سید محمد صدر که توسط صدام ترور شد.

سید مقتدی صدر متولد سال ۱۹۷۳ در شهر نجف اشرف است و می توان او را معروف ترین و شناخته شده ترین چهره از خانواده صدر دانست.

مقتد صدر که تا حدودی خود را رهبر شعیان عراق می دانست، بعد از اینکه آیت الله سید کاظم حائری اعلام کرد که از پیروانش می خواهد که از رهبر ایران امام خامنه ای پیروی کنند، از تمام مناسب سیاسی کناره گیری کرده و اعلام کرد که دیگر هیچ فعالیت سیاسی انجام نخواهد داد.

دلیل کناره گیری صدر

نکته جالب در مورد این اتفاقات این است که، آیت الله سید کاظم حائری از مراجع تقلید عراق است و از این نظر اهمیت ایشان مورد بحث است که، محمد صدر، پدر سید مقتدی صدر، پیش از مرگ خود، از مقلیدنش خواست بود که از این پس از آیت الله کاظم حائری تقلید کنند.

و حالا این آیت الله حائری است که از همه ی کسانی که در فروع دین از او تقلید می کردند، خواسته که از آیت الله خامنه ای پیروی کنند زیرا او را بهترین شخص برای رهبری جهان اسلام و امت شیعه می داند.

درباره نسب مقتدی صدر و خانواده اش، او به امام هفتم شیعیان یعنی امام موسی بن جعفر منتهی می شود و جالب است بدانید که سید موسی صدر از رهبران سابق شیعیان لبنان که از طرفداران انقلاب اسلامی بود و به نظر می رسد توسط معمر قذافی ربوده شده، پسر عموی پدر مقتدی صدر است.

مطالب مرتبط:

شهرهای دیدنی عراق

محمود الصرخی کیست؟


این سوال با کد ( ID=5084 ) از آی پی ۹۱٫۹۲٫۲۰۸٫۲۰۲ در ۰۸/۰۶/۱۴۰۱ ثبت شده است.

نت نظر بزرگترین سایت نظردهی و نظرسنجی در ایران. کافی است عبارت مورد نظر خودتو در قسمت جستجوی سایت نت نظر جستجو کنی و مطالب وابسته را مطالعه کنی.

آیا این مطلبو دوست داشتی؟ نظرتو راجب “بیوگرافی مقتدی صدر” و یا هر سوالی درباره “بیوگرافی مقتدی صدر” و “بیوگرافی مقتدا صدر” در قسمت دیدگاه ها بنویس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نویسنده: نت نظر